Atrakcje

Dom Rybaka
Wjeżdżając do Władysławowa od strony Pucka, widać już wysoką strzelistą wieżę, z której można zobaczyć panoramę miasta, cały Półwysep Helski oraz latarnię morską w Rozewiu. Dom Rybaka jest największym budynkiem we Władysławowie. Budowany w połowie lat pięćdziesiątych miał być hotelem dla rybaków. Często organizowane są w nim wystawy zdjęć dla turystów. Mieści się tu Urząd Miasta oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Przyjezdni mają do dyspozycji taras widokowy o wysokości 45 metrów. Dla ludzi nie bojących się wysokości, udostępniona jest również „kula” na wieży Domu Rybaka, która położona jest na wysokości 63 metrów.

Centralny Ośrodek Sportu
Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, tzw. COS, jest miejscem sportowo – rekreacyjnym otwartym dla turystów. Posiada 2 wejścia, od strony ulicy Sportowej i Brzozowej oraz od ulicy Żeromskiego. Znajduje się tam marmurowa fontanna, nowoczesny basen ze zjeżdżalnią, biczami wodnymi oraz innymi ciekawymi atrakcjami. Ośrodek posiada korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, fitness club oraz kompleks odnowy biologicznej z kriokomorą. Jest to miejsce wypoczynku wielu znanych sportowców, którzy przyjeżdżają tam, aby zregenerować siły lub potrenować w sprzyjających warunkach morskich. Organizowane są tu również zawody sportowe i imprezy rozrywkowe. Co roku organizowany jest Festiwal Sportu z udziałem najsławniejszych gwiazd sportu oraz telewizji.

Aleja Gwiazd Sportu
Aleja położona niedaleko Centralnego Ośrodka Sportu we Władysławowie, jest miejscem organizacji Festiwalu Sportu i odsłaniania kolejnych gwiazd polskiego sportu. Towarzyszą temu występy znanych artystów, okolicznościowe mecze piłki nożnej i pokazy sztucznych ogni. Promenada posiada aktualnie 48 mosiężnych gwiazd umieszczonych na granitowych płytach, na których wygrawerowane jest nazwisko, imię oraz dyscyplina upamiętnionego w ten orginalny sposó sportowca.

Można tam ujrzeć gwiazdy takich sportowych sław jak:

 • Feliks „PAPA” Stamm
 • Irena Szewińska
 • Jerzy Kulej
 • Andrzej Supron
 • Kazimierz Deyna
 • Robert Korzeniowski
 • Sobiesław Zasada
 • Jerzy Makula
 • Tomasz Gollob
 • Dariusz „TIGER” Michalczewski
 • Janusz Sidło
 • Grzegorz Lato
 • Andrzej Grubba
 • Zbigniew Boniek
 • Sylwia Gruchała

Plaża
Szeroka, bezpieczna i czysta władysławowska plaża uchodzi za najlepszą nad polskim morzem. Piasek jest żółty i niezanieczyszczony kamieniami lub odłamkami drzew. Turyści mogą znaleźć „Złoto Bałtyku” – bursztyn. Co roku na plaży organizowane są dyskoteki, konkursy i wiele innych rozrywek.

Rejsy po morzu
Dzięki takiemu położeniu Władysławowa, można udać się w rejs po morzu. Dla zapalonych wędkarzy organizowane są 8-godzinne wyprawy na połów dorsza, które dostarczają wspaniałych i niezapomnianych przeżyć.

Skutery Wodne
Na plaży we Władysławowie znajduje się kilka miejsc specjalnie przeznaczonych do wypożyczenia skuterów wodnych, które można wypożyczyć na 15, 30 lub 60 min. Niestety za taką adrenalinę trzeba sporo zapłacić, ale warto.

Lunapark Sowiński
Przy Domu Rybaka w okresie letnim otwarty jest lunapark, który dostarcza wiele wrażeń. Posiada najwyższą kolejkę górską w Polsce. Ponadto dzieci mogą skorzystać z przejażdżki na kucyku. Różnorodność atrakcji lunaparku pozwala na spędzenie w nim kilku przyjemnych godzin.

Prywatne Muzeum Motyli
Założone w 2000 roku przez Tomasza Falkiewicza. Znajduje się w wieży widokowej Domu Rybaka we Władysławowie. Muzeum zawiera 1400 motyli i 1000 owadów z całego świata. Można podziwiać najstarsze i niesamowite gatunki motyli. Ekspozycja cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Port Rybacki
Port Rybacki remontujący kutry rybackie, zapewniający schronienie, pełniący funkcje transportowe oraz przeładunkowe, turystyczne i rekreacyjne jest niewątpliwie jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc. Każdy może przyjrzeć się ciężkiej pracy rybaków czy budowie statku rybackiego, ponieważ obiekt udostępniony jest do zwiedzania.

Hallerówka
Centrum Pamięci Generała Józefa Hallera i Błękitnej Armii. Budynek ten był własnością generała Hallera. Obecnie znajduje się tam muzeum z fotografiami, obrazującymi historię odzyskania Pomorza w XIX wieku, zaślubin Polski z morzem i samego Władysławowa.